Bojnicky

Rozprávky na Bojnickom zámku

Obľúbené Rozprávky na Bojnickom zámku oslavujú tento rok už neuveriteľné 25. výročie. Sme radi, že aj tento rok budeme spolu s našimi interpretmi pri tom.

Režisér Róbert Mankovecký vybral pre aktuálnu sezónu tri príbehy – Žabí princ, Pyšná princezná a Kráľ času.
Tradične budú do rozprávkového príbehu zapojení aj detskí návštevníci. Počas prehliadky zámku budú zbierať svetlo, ktorého iskra dokáže šíriť medzi ľuďmi dobro a lásku.

Vybrané  tri kráľovské rozprávky majú podčiarknuť výnimočnosť jubilejného  ročníka a pozdvihnúť  ho na skutočne kráľovskú úroveň. Návštevníkov  pozvú nahliadnuť do života na kráľovskom dvore a spoznať osudy členov kráľovských rodín. Princezná, ktorá vždy dodrží svoje slovo,  zachráni začarovaného žabieho princa, dobrosrdečný princ vylieči z  márnotratnosti pyšnú princeznú a kráľ času nás naučí vážiť si v živote to dôležité.

Rozprávkový zámok sa začne v stredu 14. júna a prvá etapa potrvá do nedele 18. júna. Rozprávkové podujatie bude pokračovať v ďalšom týždni od stredy 21. júna do nedele 25. júna.

Podujatie prináša Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice pravidelne na konci školského roka. Špeciálna inscenovaná prehliadka spája romantické priestory zámku s múdrosťou rozprávok. Rozprávkový zámok patrí každoročne medzi najnavštevovanejšie podujatia múzea.

Rozprávkový zámok vznikol ako reakcia na návrhy a predstavy návštevníkov, spojených  s filmovými a televíznymi rozprávkami realizovanými v interiéroch a exteriéroch Bojnického zámku. 

​Toto podujatie v sebe spája rozprávkové predispozície romantickej kultúrnej pamiatky  s čarom slovenských ľudových, ale i zahraničných rozprávok. Je to náučná a ušľachtilá zábava pre deti, mládež i dospelých. 

Aj tento rok sa môžete tešiť na bohatý kultúrny program. Okrem rozprávok v zámku sa v hradnej priekope môžete tešiť aj na vystúpenia detských interpretov z televízie JOJKO. V Bojniciach sa ukáže trnavská kapela MalinyJam, Sníček Hugo a Dúhalka.

Podujatie Rozprávkový zámok 2023 bude prebiehať v termíne od 14.6.2023 do 18.6.2023 a od 21.6.2023 do 25.6.2023 v čase od 08:00 do 18:00 hod.

Vstupné

Dospelý   15,00 €
Dôchodca na 65 rokov   11,00 €
Študent od dovŕśenia 15 do dovŕšena 18 rokov, držiteľ ISIC, EURO 26   11,00 €
Držiteľ ZŤP   11,00 €
Sprievodca ZŤP-S   11,00 €
Dieťa od dovŕšenia 6 do dovŕšenia 15 rokov   8,00 €
Dieťa od dovŕšenia 2 do dovŕšenia 6 rokov   5,00 €
Dieťa do dovŕšenia 2 rokov   zdarma 
Držiteľ ICOM, UNESCO, ICOMOS, ZŤP-S, ZMS   zdarma

PROGRAM

Viac informácií nájdete tu

Príďte s nami do Bojníc a užite si toto výnimočné podujatie.

Tešíme sa na Vás!