Zavod100m-Bratislavskych-6D_1

100 metrov Bratislavských, preteky šliapacích autíčok pre materské škôlky

Netradičné, originálne a milé. Všetky tieto prívlastky by sme mohli pripísať podujatiu s názvom 100 metrov Bratislavských.

Preteky sa uskutočnia v piatok 1. júla 2022 na Hlavnom námestí v Bratislave. Malých súťažiacich povzbudia rodičia ako aj návštevníci. Ide o preteky škôlkarov zo Starého mesta, ktorí sa musia do cieľa dostať čo najrýchlejšie, a to pomocou behu v šliapacích autíčkach limitovaných edícií. Podujatie 100 metrov Bratislavských je súčasťou pretekov veteránov 500KM SLOVENSKÝCH.

Šliapacie autíčka privezie špeciálna šliapacia odťahovka. Vybraní pretekári reprezentujúci jednotlivé škôlky budú trénovať na preteky so sprievodným komentárom, vrátane živého prenosu na obrazovky.

​Štart pretekov je o 16:00 na Hlavnom námestí. Po odštartovaní sa na trasu vydajú všetky vozidlá zaradené do jednotlivých rozjázd. Vyznačená a ohraničená trasa povedie po ulici Rybárska brána. Cieľ pretekov je na Hviezdoslavovom námestí, kde vyhráva pretekár, ktorý ako prvý prejde cieľovou páskou.

Pôjdu sa štyri jazdy a následne finálna piata jazda s komentovaným priebehom. O šiestej podvečer vyhlásia víťazov pretekov. Tým odovzdajú víťazné krištáľové poháre. Ocenenie však čaká všetkých účastníkov pretekov. Nasledovať bude odovzdanie ceny pre rodičov víťaza pretekov a pre víťaznú škôlku.​

​​

​Prví dvaja pretekári z každej ostrej jazdy postupujú do finálovej jazdy, v ktorej už pôjde o poháre. Prvý v cieli vyhráva preteky 100 metrov bratislavských a stáva sa absolútnym víťazom. Víťaz celých pretekov vyhrá jedno šliapacie autíčko z limitovanej série ŠKODA MB 1000 – 500 km slovenských pre svoju škôlku a ďalšie hodnotné ceny. Samotný vodič/pretekár vyhrá hodnotné ceny a vozidlo ŠKODA ENYAQ iV na víkend pre svoju rodinu. V tento deň o 18:45 tiež vyhlásia víťazov pretekov 500 km slovenských.

Pre viac informácií o letných podujatiach sledujte náš facebook a instagram.

viac o podujati